Indul a haltelepítési szezon, javulnak a fogási esélyek a Balatonnál

2025. szeptember 29.

A mai napon kezdetét vette az őszi lehalászat a BHNP Zrt. fonyódi és mórichelyi tóegységeiben. A fogott háromnyaras pontyokat több helyszínen engedjük a Balatonba, várhatóan a hét minden munkanapján lesznek haltelepítések.

A valódi őszies időjárás beköszöntének örülnek a balatoni horgászok, hiszen a lehűlés meghozta a halak kapókedvét, amelynek az árvaszúnyog rajzások lecsengése is nagy mértékben kedvez!

A haltelepítések tovább fokozzák a fogási esélyeket, de nem csak a frissen telepített halak miatt, hanem mert az „új jövevények” megmozgatják a már itt élő állományt is. A haltelepítéseket decemberig folyamatosan végezzük majd, amíg teljesítjük a 300.000 kg-os pontytelepítési kötelezettségünket. Az idei évben ebből egyébként már 49.931 kg-ot betelepítettünk, a fennmaradó mennyiséget fogható méretű pontyokkal kívánjuk teljesíteni.

Érdemes követni a www.balatonihal.hu oldal haltelepítési hírek menüpontját, ahol rendszeresen jelennek meg előrejelzések és beszámolók a munkáról. Ezekből megtudhatják a horgászok a pontos helyszíneket és a telepített mennyiségeket is, de a „percről percre” híreket figyelve személyesen is odaérhetnek egy-egy haltelepítésre, amelyek bárki számára nyilvános események. A vízállás miatt elsősorban a kikötők belső oldalaira tudunk majd telepíteni, de ez a körülmény is kedvező a horgászoknak, hiszen az így telepített halak tovább a közelben maradnak. A pontyon kívül idén is tervezünk legalább 6.000 kg egy- és kétnyaras süllőt, továbbá compót és balint is telepíteni.

Ha a haltelepítésekkel kapcsolatosan további kérdések merülnek fel, kérjük keressék ügyfélszolgálatunkat, szívesen válaszolunk akár írásban, akár telefonon.

Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy weboldalunkon a felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket használunk. Adatkezelési tájékoztató